
Той е режисьор с дългогодишен опит, но като човек е изключително скромен. Завършил е престижния Университет Кейо. Работил е с известни японски артисти (от негов спектакъл е тръгнала театралната кариера на Томоя Нагасе; Джун Мураками също е участвал в едно от представленията му) и си е сътрудничил с именити колеги в областта на театъра, като Юкио Нинагава, например. Извън Япония е правил световни турнета. Поставял е успешни спектакли в цяла Европа, а преди 19г. е гостувал на сцената на театър "Иван Вазов" с постановка, чието действие се е развивало през ерата Мейджи.
Той разкри подробности около създаването на "Ринкогун" и самия спектакъл, носещ името Янеура ("Таванът"). Както подсказваше заглавието, действието в историята щеше да се развива на ограничено пространство и да включва различни истории на познати и непознати хора. Подобен начин на представяне не е непознат за японците. Използва се дори в съвременното кино и това не е никак чудно, тъй като самите те са принудени да живеят на тясно пространство.
Музикалното оформление също ни допадна. Успяхме да чуем балкански ритми, подобни на тези, които завучат във филмите на Костурица. Насладихме се и на едно любимо парче от ерата Шова, познато ни от филма "Караоке терор". На сцената прозвуча оригиналът на Pinky & Killers - Koi no kisetsu. Множеството сегменти на постаноката позволиха на публиката да открие общочовешки теми, коите звучат актуално и днес, да се докосне до богатото, многообразно мислене на японците, както и до мултифункционалността на техните артисти, които показаха на практика, как един човек играе без проблем няколко различни роли в даден спектакъл.
Първият спектакъл, за който Азумая-кун сподели, се е наричал "Каппа" и е бил адаптация по известния разказ на Рюноске Акутагава. Маеяма Такахиса и Ейто са влезли в една и съща роля - тази на каппа (най-вероятно в различните спектакли са се сменяли). Другият младеж, с когото също е делял една сцена, е бил Рьо Мицуя. Ейто говореше за двамата много мило, като истински семпай. Макар да са по-малки от него, реално погледнато те са по-популярни. Каза, че са страшно готини, но понеже са от голяма компания, е трудно да се уреди интервю с тях, без знанието и благословията на мениджърите им. Мисия невъзможна. Самият Ейто води радио предаване в Япония. Съвсем случайно, се оказахме колеги!
Благодарности на театър София за предоставената възможност да се докоснем до Изтока, както и на Мария Бауренска, която превеждаше за нас!